Rosjanie zatrzymali konwój humanitarny do Mariupola

Dziennikarz , 23 marca 2022

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë 23.03.2022,15:55

Mieszkańcy oblężonego miasta pozostają bez jedzenia i ogrzewania, obiekty cywilne są bombardowane przez rosyjskie wojska.

O zatrzymaniu konwoju z żywnością i lekami poinformowała wicepremier Ukrainy, która stwierdziła jednocześnie, że Rosjanie nie zgodzili się na korytarz ewakuacyjny do centrum miasta. Od momentu ich ataku ludność cywilna jest traktowana jak zakładnicy, a jej ewakuacja jest uzależniona od negocjacji z Rosjanami. Początkowo znajdowało się tam 400 tysięcy osób, ta liczba zmalała do około 100 tysięcy, ale nie wszystkim udało się uciec w bezpieczne miejsce. Część wywieźli sami Rosjanie, w transportach kolejowych na Sybir.

O tragedii humanitarnej przypomniała między innymi Oksana – uchodźca, która przemawiała w Dniu Jedności Kaszubów w Lęborku. – Nie wiecie co się tam dzieje, jak Ci terroryści zabijają kobiety i dzieci – mówiła ze sceny. Oksana dziękowała mieszkańcom Lęborka za pomoc uchodźcom. Ostrzegała, że Rosjanie zaatakują także Polskę, jeśli nie zostaną powstrzymani.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: