W Rumi budowane jest mini boisko do piłki nożnej

Dziennikarz , 20 maja 2020

W Rumi powstaje mini boisko do piłki nożnej. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego i w zamyśle wnioskodawcy także pierwszy etap urządzania przestrzeni do rekreacji.

Mini boisko będzie się mieścić przy ulicy Kostki Napierskiego. Budowę poprzedziła wycinka drzew i demontaż dotychczasowych urządzeń sportowych. Teraz na ukończeniu są prace ziemne, a wokół układany jest chodnik z kostki brukowej. W najbliższych dniach teren zostanie uporządkowany, będzie też sztuczny trawnik. Ostatni etap to montaż piłkochwytów, bramek, ogrodzenia, furtek i słupków bezpieczeństwa. Wszelkie prace powinny się zakończyć w czerwcu tego roku.

W zamyśle pomysłodawcy to pierwszy etap budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Napierskiego w Rumi. W kolejnych miałyby powstać: plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne. Projekty mają być składane do następnych edycji Budżetu Obywatelskiego.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: