W Rumi rozpoczyna się program bezpłatnej sterylizacji psów i kotów

Dziennikarz , 14 lutego 2020

Mieszkańcy Rumi mogą bezpłatnie wysterylizować swoje psy i koty. Zabieg sfinansowany zostanie z miejskiej kasy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

To kolejna już edycja tej akcji. Jej celem jest popularyzacja humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych, co z kolei zminimalizuje liczbę psów i kotów trafiających do schronisk. Program dotyczy zwierząt powyżej 6. miesiąca życia oraz kwalifikujących się do znieczulenia ogólnego. Miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się na podstawie oświadczenia i weryfikowane jest na podstawie ewidencji prowadzonej Urząd Miasta Rumi.

Dlatego najpierw trzeba się udać do Wydziału Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska. Z pozytywnie zweryfikowanym formularzem można umówić się na wizytę w jednym z trzech gabinetów weterynaryjnych zlokalizowanych w Rumi.

Program „Sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich” prowadzony będzie do końca listopada – o ile wcześniej nie wyczerpią się środki finansowe zarezerwowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na ten rok.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: