W Rumi rusza pilotażowy program Edukacji Ekologicznej

Dziennikarz , 28 września 2022

Klëka Radia Kaszëbë 28.09.2022, 06:55

Publiczne szkoły i przedszkola w Rumi wprowadzają miejski program edukacji ekologicznej, który został przygotowany przez tutejszych urzędników i nauczycieli

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi dzieci w wieku od 3 do 7 lat będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności, uczestnicząc w zajęciach, warsztatach oraz wydarzeniach. Pilotażowa edycja programu ruszy 3 października i zakończy się w czerwcu 2023 roku. Przygotowany wspólnie z nauczycielami program zawiera sześć bloków tematycznych związanych z: rumskimi ekobohaterami, segregacją odpadów, powietrzem, wodą, światem zwierząt i roślin, a także zdrowiem. W ramach przedsięwzięcia dzieci wezmą udział w akcjach sprzątania świata, przejazdach rowerowych, sadzeniu drzew, warsztatach recyklingu, a nawet będą mogły stworzyć przyszkolny ogródek, rzecznik prasowa urzędu, Anna Borys.

Tegoroczna edycja skierowana jest do publicznych placówek oświatowych i obejmie 1600 dzieci. W przyszłym roku program ma zostać rozszerzony o niepubliczne szkoły i przedszkola.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: