W Rumi w internetowej ankiecie pytają o „Plan Rozwoju Lokalnego”

Dziennikarz , 30 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 30.04.2020 12:55

Rumia ma szansę pozyskać 10 mln euro na rozwój miasta. Mieszkańcy mogą pomóc wypełniając jeszcze dziś internetową ankietę.

Miejski samorząd ubiega się o dofinansowanie w programie „Rozwój Lokalny” finansowanym z tzw. Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. – Stworzyliśmy zarys projektu, dzięki któremu jesteśmy w drugim etapie procedury – mówi burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

By złożyć wniosek potrzeba jeszcze „Planu Rozwoju Lokalnego”, którego dotyczy ankieta skierowana do mieszkańców. Internetowe badanie jest uzupełnieniem konsultacji przeprowadzonych już w Rumi.

Jeśli Rumi uda się pozyskać 10 mln euro, to 60 % tych pieniędzy będzie można przeznaczyć na inwestycje, a pozostałą część na działania społeczne. Link do ankiety dotyczącej „Planu Rozwoju Lokalnego” jest na stronie internetowej miasta. Dziś jest ostatni dzień przeznaczony na jej wypełnianie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: