Są pieniądze na wózek inwalidzki dla Dominika

Dziennikarz , 21 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 21.05.2021 08:55

W Rumi zebrano pieniądze na wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego 20-latka. Pomogli mieszkańcy przekazując plastikowe nakrętki oraz uczelnia, do której uczęszcza Dominik.

foto: rumia.eu

Rumianin urodził się jako wcześniak, a powikłania i niedotlenienie spowodowały dziecięce porażenie mózgowe. Chłopak musi poruszać się na wózku inwalidzkim, ale jest aktywny oraz chętnie pomaga innym jako wolontariusz. Jego marzeniem był wózek umożliwiający utrzymywanie kręgosłupa we właściwej pozycji, warty 24 tysiące złotych. Na ten cel przeznaczono pieniądze ze sprzedaży nakrętek, zbieranych w Rumi w pojemnikach w czterech punktach miasta. Ustawiono je w grudniu ubiegłego roku. 10 tysięcy złotych dołożyła też Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni. Dzięki temu zebrano już całą potrzebną kwotę.

Jak informuje Urząd Miasta Rumi – poszukiwane są teraz kolejne osoby, które potrzebują wsparcia w postaci nakrętek. Zapotrzebowanie można zgłosić mailowo pod adresem: promocja@um.rumia.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: