W skansenie w Nadolu niedziela będzie Dniem Chleba i Miodu

Dziennikarz , 26 sierpnia 2022

Dla każdego coś dobrego – zapowiada Barbara Kos-Dąbrowska odnośnie zbliżającego się Dnia Chleba i Miodu. Festyn odbędzie się w niedzielę w Nadolu w skansenie “Zagroda Gburska i Rybacka”.

Obok Krancbalu to sztandarowa impreza w oddziale Muzeum Ziemi Puckiej nad jeziorem Żarnowieckim. I tak jak Krancbal związana jest z dożynkami. Dlatego jednym z punktów programu jest ocena wieńców przygotowanych w sołectwach gminy Gniewino, wykonanych przy wykorzystaniu tradycyjnych metod i materiałów. W niedzielę w Nadolu wystąpią kaszubskie kabarety i zespoły folklorystyczne. Będą stoiska twórców ludowych z haftem, malarstwem, rogarstwem, plecionkarstwem, rzeźbą, swojskim jedzeniem i miodami. Będą też warsztaty edukacyjne dla dzieci związane ze zbożami. Oraz pokazy – wyrobu masła, mielenia tabaki i pieczenia chleba. Dzień Chleba i miodu rozpocznie w niedzielę msza święta o 10.00 w kościele w Nadolu i przemarsz z Gminną Orkiestrą Dętą Gniewino i wieńcami dożynkowymi. Festyn w skansenie odbędzie się w godzinach 11.00 – 18.00. Wstęp jest wolny.

Relacji z imprezy będzie można posłuchać na naszej antenie w godzinach 13.00 – 17.00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: