W Sopocie otwarto Centrum Opieki Geriatrycznej

Dziennikarz , 2 grudnia 2019

Foto: Dziennik Bałtycki

Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie już przyjmuje pacjentów. To pierwszy w regionie ośrodek, w którym seniorzy otrzymają kompleksową opiekę – świadczoną przez lekarzy, rehabilitantów i psychologów.

Centrum jest częścią Pomorskiego Centrum Reumatologicznego. Jego budowa trwała dwa lata i kosztowała ponad 31 mln zł. Jest w nim Oddział Geriatryczny Stacjonarny – czyli szpital z 42 łóżkami oraz Oddziały Dzienne Psychogeriatryczny i Rehabilitacyjny.

Pacjenci mogą na nim ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, a także korzystać m.in. z magnetoterapii, zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków czy krioterapii. Jest też Poradnia Geriatryczna oraz Pracownie Tomografii Komputerowej i Rentgenodiagnostyki Ogólnej – informuje samorząd województwa pomorskiego. Aby zapewnić całodobową opiekę nad osobami starszymi oraz wsparcie ich opiekunów i rodzin, przewiduje się stworzenie systemu teleopieki.

Centrum Opieki Geriatrycznej mieści się w Sopocie przy ulicy 23. Marca 93. Większość kosztu jego wybudowania i wyposażenia pokryła unijna dotacja – 20 mln zł z bieżącego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Prawie 11 mln zł dołożył Sopot, 200 tys zł samorząd naszego województwa i 40 tys zł Pomorskie Centrum Reumatologiczne.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background