W Światowy Dzień Chorób Rzadkich na wyzwania z nimi związane zwracają dziś uwagę m.in. w Trójmieście

Dziennikarz , 28 lutego 2023

Na zielono, niebiesko i różowo podświetlony będzie dziś Urząd Marszałkowski w Gdańsku i wiele innych budynków na Kaszubach i w Polsce. Ostatni dzień lutego jest bowiem Światowym Dniem Chorób Rzadkich, czyli takich, które dotyczą czasami kilku lub kilkunastu osób w całym kraju.

Są one trudne w diagnostyce, o przewlekłym i ciężkim przebiegu, w większości ujawniają się w wieku dziecięcym. W dzisiejszej akcji chodzi o budowanie świadomości społecznej dotyczącej wyzwań stojących przed osobami i rodzinami dotkniętymi takimi chorobami. W Gdańsku na zielono, różowo i niebiesko będą podświetlone: fontanna Neptuna, wiadukt przy ulicy Kościuszki, Polsat Plus Arena Gdańsk, hala Olivia i budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Spot informacyjny dotyczący chorób rzadkich wyświetlany jest w Gdańskich Autobusach i Tramwajach. Do akcji przyłączyły się też m.in. Gdynia, Bytów i Pruszcz Gdański oraz Malbork, Warszawa, Wrocław, Katowice i Szczecin.

fot. Urząd Miejski w Gdańsku

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: