W Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku zawieszono działalność pediatrii i SOR dla dzieci

Dziennikarz , 23 marca 2020

Szpital św. Wojciecha w Gdańsku wstrzymał w niedzielę do odwołania działalność oddziału pediatrycznego oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla dzieci. Decyzja ma ograniczyć zagrożenie związane z koronawirusem.

Ma to związek z lekarką pediatrą, którą objęto kwarantanną. Kobieta 09 marca wróciła do Polski z urlopu narciarskiego. 12 marca z objawami infekcji układu oddechowego udała się na zwolnienie lekarskie, a 6 dni później zgłosiła się do testu na obecność wirusa. W grupie, z którą wypoczywała na urlopie, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Natomiast wśród osób kontaktujących się z chorą – pracowników oraz pacjentów – potwierdzono zachorowanie jednej pielęgniarki i jednej lekarki. Kwarantanną objęto łącznie 41 osób.

Na oddziale pediatrii Szpitala św. Wojciecha przebywa jeden pacjent, który pozostaje pod opieką lekarza i pielęgniarki. Pozostałych chorych wypisano do domu, z czego w jednym przypadku zalecono kwarantannę. Nowi pacjenci są kierowani do Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist