W tym roku nie będzie Truskawkobrania na Złotej Górze ani Bluesa w Leśniczówce

Dziennikarz , 14 kwietnia 2020

foto: kartuskiecentrum.kultury.pl

Klëka Radia Kaszëbë 14.04.2020 13:55

W Kartuzach zapadły decyzje o odwołaniu dwóch sztandarowych imprez. Nie odbędzie się tegoroczne Truskawkobranie na Złotej Górze ani Blues w Leśniczówce. Powodem jest sytuacja epidemiczna.

Truskawkobranie to jedna z największych imprez na Kaszubach, organizowana od lat 70-tych ubiegłego wieku. Co roku przyjeżdżało na nią kilkanaście tysięcy miłośników dobrej muzyki i kaszubskiej truskawki. Miała się odbyć 4 lipca.
– Choć zostały ponad 2 miesiące, to już wiemy że jej przygotowanie jest niemożliwe – wyjaśnia burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński.

To oznacza, że przed publicznością na Złotej Górze nie zaprezentuje się Agnieszka Chylińska i Viki Gabor. Nie odbędzie się też planowany na ostatni weekend czerwca Blues w Leśniczówce. Burmistrz obiecuje, że Kartuskie Centrum Kultury zrekompensuje odwołane imprezy organizując pod koniec sierpnia duży koncert w Kartuzach.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: