W Pucku jest możliwość wczesnej kwalifikacji dawców osocza.

Dziennikarz , 13 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 13.01.2021 08:55

W Pucku jest możliwość wczesnej kwalifikacji dawców osocza. Badania odbywają się w ratuszu gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych osób, które przechorowały COVID -19 i chcą pomóc osobom z ciężkim przebiegiem zakażenia SARS-COV-2.

foto: www.miastopuck.pl

Dawcą można zostać, jeśli ilość przeciwciał jest wystarczająco wysoka. Badanie jest bezpłatne. W Pucku skorzystały już z niego 43 osoby, w tym dwóch pracowników Urzędu Miasta. Wstępne kryteria spełniło 28 osób i być może ich osocze będzie mogło uratować komuś życie lub zdrowie. Pucki punkt uruchomiono dzięki współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego. Urząd Marszałkowski wspólnie ze spółką Copernicus prowadzi bezpłatne badania przeciwciał. Następna weryfikacja wstępna w Pucku odbędzie się po zebraniu zgłoszeń minimum 20 osób, które przeszły COVID-19. Zapisywać się można telefonicznie i mailowo – numery i adresy opublikowano na stronie internetowej miastopuck.pl. Natomiast na zabieg pobrania osocza należy się umawiać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku lub jego oddziałach terenowych. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: