W województwie pomorskim na COVID-19 zmarły wczoraj kolejne dwie osoby

Dziennikarz , 11 maja 2020

Dwie osoby zmarły na COVID-19, u trzech stwierdzono koronawirusa – to bilans niedzieli w województwie pomorskim. Obie zmarłe osoby były wcześniej pensjonariuszami Domu Seniora w powiecie wejherowskim. Zakażenie potwierdzono testami u 2 dwóch mieszkańców powiatu tczewskiego i jednego z powiatu kartuskiego.

Do wczorajszego wieczora w naszym województwie potwierdzono 481 zachorowań, a 26 osób zmarło. Liczba wyzdrowień wzrosła do 188-u. Najwięcej zakażeń potwierdzonych badaniami wciąż odnotowuje się w Gdańsku: 187, w powiecie wejherowskim: 138 i Gdyni: 45.

W Polsce najwięcej zakażeń potwierdzono dotąd w województwie śląskim – 3 tys 566, zmarło tam 150 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj o 345-u nowych zakażeniach i śmierci 15 osób. W sumie pozytywny wynik testu uzyskano już prawie 16 tysięcy razy, na COVID-19 zmarło 800 osób, a blisko 5 tys 700 wyzdrowiało.

W związku z planami łagodzenia obostrzeń analizowana jest sytuacja epidemiologiczna w kraju i zachowania obywateli – powiedział dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak stwierdził w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia „z niepokojem obserwujemy, że część osób przestaje nosić maseczki, a to warunek tego, byśmy mogli zdejmować ograniczenia”.

Planowane na ten tydzień ogłoszenie kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią miało dotyczyć m.in. zakładów fryzjerskich i lokali gastronomicznych. Dziś i jutro tą kwestią będzie się zajmował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego – przeanalizuje m.in. napływające dane dotyczące liczby zachorowań, ich pochodzenia oraz umiejscowienia na terenie kraju.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: