W Żukowie przy ulicy Tuwima rozpoczęto budowę węzła integracyjnego

Dziennikarz , 10 stycznia 2020

Foto: Gmina Żukowo

Od prac budowlanych przy ulicy Tuwima rozpoczęła się realizacja jednej z największych tegorocznych inwestycji w gminie Żukowo. Firma z Gdyni zbuduje w Żukowie węzeł integracyjny.

Dokończyć trzeba budowę ulicy Tuwima, której część wykonano już w ubiegłym roku. Powstaną też 94 miejsca parkingowe oraz 5 postojowych „kiss&ride” dla podwożących pasażerów do węzła. Będzie też postój taksówek, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, monitoring, wiata na 20 rowerów i system Wi-Fi.

Przy parkingu ma być zlokalizowany dworzec Żukowo Wschodnie, który zostanie tu przeniesiony z ulicy Dworcowej. Na ulicy Tuwima już praca wre. Jak informuje Urząd Gminy Żukowo – 13. stycznia roboty budowlane rozpoczną się jeszcze na ulicy Elżbietańskiej w Borkowie, a na przełomie stycznia i lutego na drodze przez Rutki.

Węzeł w Żukowie ma kosztować blisko 14,5 mln zł zł, z czego około 40 procent pokryje unijne dofinansowanie. W gminie Żukowo przygotowują się też do drugiej, dużej inwestycji – budowy węzła integracyjnego w Rębiechowie. Do 24 stycznia czekają tam na oferty na wykonanie prac.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: