W ZUS-ie od dziś otwarte są Sale Obsługi klientów

Dziennikarz , 4 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 04.05.2020 09:55

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywrócił bezpośrednią obsługę klientów w swoich placówkach. Można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Sale Obsługi otwarto z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Klienci są wpuszczani pojedynczo – w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Konieczne jest też zachowywanie odpowiedniego odstępu między petentami oraz stosowanie środków ochrony osłaniających nos i usta.

Przy stanowisku może przebywać tylko jedna osoba – za wyjątkiem towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem. W poniedziałki placówki będą dostępne od 8.00 do 18.00, a w od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00. Do odwołania pozostaną zamknięte Punkty Informacyjne ZUS w Nowym Dworze Gdańskim, Rumi i Ustce.

W jednostkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie, bez kontaktu z pracownikami, składać dokumenty, wnioski czy pisma. Ze względu na bezpieczeństwo należy odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: