Wariant brytyjski koronawirusa odpowiada nawet za 80% nowych przypadków Covid w regionie

Dziennikarz , 15 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 15.03.2021 08:55

Za wysokie wskaźniki zakażeń na Pomorzu odpowiada m.in. brytyjska mutacja wirusa, która rozprzestrzenia się bardzo intensywnie – poinformował pomorski lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński.

Jak powiedział w sobotę Polskiej Agencji Prasowej tzw. wariant brytyjski odpowiada za nawet 80 % wszystkich nowych przypadków zachorowań w regionie. Z dnia na dzień rośnie liczba osób, które z powodu zakażenia wirusem SARS-COV-2 wymagają hospitalizacji i leczenia respiratorem. Lekarz wojewódzki wskazał, że do szpitali w regionie trafia coraz więcej osób w młodym i średnim wieku. „Osoby młode bardzo często lekceważą objawy. Odwlekają wezwanie pomocy i za późno trafiają pod specjalistyczną opiekę. Natomiast przebieg tej choroby jest piorunujący, w ciągu kilku godzin może wystąpić duża niewydolność oddechowa” – podkreślił Jerzy Karpiński. Zaapelował, by stosować się do obostrzeń i ograniczyć kontakty międzyludzkie. Ze względu na stale rosnącą liczbę zakażeń w województwie pomorskim od soboty obowiązują dodatkowe restrykcje. Zamknięte są m.in. hotele, kina, muzea, galerie sztuki, teatry, opery i filharmonie oraz baseny, siłownie, sauny, solaria i obiekty sportowe. Ograniczona została działalność galerii handlowych. Nauczanie w klasach I-III odbywać się będzie w trybie hybrydowym.

Podobne restrykcje od dziś wprowadzono też w województwach lubuskim i mazowieckim oraz przedłużono w warmińsko – mazurskim. Obowiązywać będą do 28 marca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: