Warsztaty „Remusowa Kara” i Konkurs Wiedzy o Pomorzu odbędą się na jesieni

Dziennikarz , 17 marca 2020

Wszystkie dotychczasowe zgłoszenia są ważne – informuje Klub Studencki „Pomorania” w związku z przełożeniem terminu warsztatów regionalnych. Jak już informowaliśmy, kaszubscy studenci zdecydowali o przełożeniu 13-ty warsztatów „Remusowa Kara”, które miały się odbyć w Gdańsku pod koniec marca. Przesunięto też termin 33. Konkursu Wiedzy o Pomorzu. Oba te wydarzenia odbędą się na jesieni.

Decyzje te zapadły w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń – poinformowali „Pomorańcy”. Na facebookowym profilu Studenckiego Klubu zapewniono, że osoby, które przesłały lub prześlą w najbliższym czasie prace rekrutacyjne i karty zgłoszenia, będą uczestnikami przeniesionych na jesień warsztatów.

W tej edycji będą mogli wziąć udział także maturzyści, którzy będą wtedy już absolwentami szkół średnich. „Remusowa Kara” jest bowiem adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Do zgłoszenia trzeba dołączyć jedną z trzech prac. Do wyboru jest przygotowanie komiksu zwierającego elementy: Lech Bądkowski, „Pomorania” i Gdańsk albo napisanie zabawnej gawędy. Można też przeprowadzić wywiad z osobą działającą na rzecz Kaszub ze swojej okolicy.

„Najprawdopodobniej będziemy przeprowadzać rekrutację uzupełniającą przed nowym terminem warsztatów” – informuje na Facebooku Klub Studencki „Pomorania”. Z uwagi na przełożenie także na jesień Konkursu Wiedzy o Pomorzu, podczas którego zaplanowane było rozdanie nagród za dubbing, wydłużono też rekrutację prac na II Kaszubskojęzyczny Konkurs Dubbingowy „Złoti Jigrzan”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: