„Wawelskie Koty wyruszają do Luzina” spektakl online

Dziennikarz , 20 stycznia 2021

22 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprasza na premierę online pierwszego luzińskiego spektaklu baletowego pt. „Wawelskie Koty wyruszają do Luzina” w reżyserii Sangmo Borysewicz.

Ta etiuda filmowa rozpoczyna się na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie znudzone próżnym życiem królewskie koty postanawiają zwiedzić Polskę. Odwiedzają Zamek Pieskowa Skała, przedzierają się na północ, aż trafiają do Barłomina gdzie spotykają m.in. alpaki. W Barłominie zachwycają się też drzewostanem, który przypomina im dawne, rycerskie legendy. Po odwiedzinach kaszubskich jezior i brzegów Bałtyku ostatecznie trafiają do Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Zachwycone okolicą i regionem postanawiają na stałe pozostać w gminie i porzucić życie dworskich zwierząt.

Celem i założeniem projektu jest ukazanie szerokiej widowni sztuki baletowej w formie różnych technik, demi-klasyki, air dance i akrobatyki, poprzez spektakularne scenerie polskiej przyrody.

Realizacja wideo – Arkadiusz Jaskułka

Partnerzy projektu: Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie; Klub Jeździecki Barłomino, Zamek w Pieskowej Skale.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: