Niedziela Palmowa z Misternikami Kaszubskimi

Dziennikarz , 12 kwietnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 11.04.2019 10:55

Wejherowo w niedzielę zmieni się w Jerozolimę dzięki inscenizacji Misterników Kaszubskich.

– Wjazd rozpocznie się o 10:00, ale w tym roku wyjątkowo zmieniamy miejsce wydarzenia – zaznacza reżyser Wojciech Rybakowski.

W liturgii Kościoła Katolickiego to Niedziela Męki Pańskiej. Tego dnia przeplatają się dwa wątki – radosne przywitanie Jezusa wjeżdżającego na osiołku do Jerozolimy oraz sąd i ukrzyżowanie. Oba wydarzenia zostaną tradycyjnie odegrane przez Misterników Kaszubskich. Droga Krzyżowa połączona z odegraniem scen biblijnych odbędzie się w niedzielne popołudnie – o 15:00 tam gdzie zawsze, czyli przy kaplicy Pałac Piłata na kalwarii wejherowskiej. Zmieni się za to odtwórca głównej roli. Mariusz Waldowski wcieli się w postać Jezusa po raz pierwszy – zdradził nam w audycji Dzień Dobry Kaszuby.

Niedziela Palmowa to pierwszy z dni, w których Misternicy zapraszają do duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia. W Wielki Czwartek Misterium Pojmania rozpocznie się o 15:30 w klasztorze ojców franciszkanów. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek rozpocznie się o 10:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: