Wejherowo. Zgłoszenia do Kaszubskiej Nagrody Literackiej

Dziennikarz , 8 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 08.05.2020 11:55

Muzeum w Wejherowie czeka na zgłoszenia do Kaszubskiej Nagrody Literackiej. Można je przesyłać do 4 września.

To trzecia edycja nagrody dla pisarzy tworzących w języku kaszubskim. Poszukiwani są nie tylko autorzy książek, ale także tłumaczeń. Nagroda przyznawana jest także za całokształt pracy twórczej. Tak było w przypadku pierwszego laureata – w 2018 roku został nim Stanisław Janke, dziennikarz, poeta, prozaik, tłumacz, twórca i historyk literatury kaszubskiej. Natomiast w ubiegłym roku wyróżniono Krystynę Lewnę za opowiadania, które ukazywały się w „Stegnie”, literackim dodatku do miesięcznika „Pomerania”. Kaszubską Nagrodę Literacką pod auspicjami Samorządu Województwa Pomorskiego przyznaje kapituła konkursowa Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Do zgłaszania kandydatów zachęca jego dyrektor Tomasz Fopke.

Zgłoszenia kandydatów do Kaszubskiej Nagrody Literackiej – wraz z uzasadnieniem – należy przesyłać do 4 września na adres Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: