Wejherowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w związku z ogniskiem zakażeń koronawirusem w Koleczkowie

Dziennikarz , 17 czerwca 2020

Prokuratura Rejonowa w Wejherowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie narażenia życia podopiecznych Domu Seniora w Koleczkowie. Zawiadomienie w związku z ogniskiem koronawirusa złożył wnuk jednej z pensjonariuszek.

Dom Seniora „Bryza” w Koleczkowie jest największym ogniskiem zakażeń wirusem Sars-CoV-2 na Pomorzu. Do tej pory zmarło 23. pensjonariuszy, a 7. z potwierdzonym zakażeniem wciąż przebywa w szpitalu. Odnotowano 21. ozdrowieńców wśród personelu oraz 36. wśród pensjonariuszy. Według wnuka jednej z podopiecznych placówki – nie zachowano w niej należytych procedur bezpieczeństwa w związku z pandemią. Jednak jak informuje Prokuratura Rejonowa w Wejherowie – ustalenia „nie dały podstaw do stwierdzenia nieprawidłowości w działaniach związanych z wdrożeniem oraz przestrzeganiem procedur dotyczących reżimu sanitarnego w placówce”.

Wzięto pod uwagę m.in. wyniki dochodzenia przeprowadzonego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie. Prokuratura ustaliła też, że żadna z osób z personelu nie była zatrudniona w innej placówce.

Wszyscy byli związani umowami o zakazie konkurencji.
Postępowanie sprawdzające zakończono odmową wszczęcia śledztwa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist