Weronika Korthals – Dze za lasã mòrze

Dziennikarz , 21 kwietnia 2023


„Dze za lasã mòrze” to zapowiedź nowej płyty Weroniki Korthals – „Norda”

Tak o projekcie wypowiada się sama artystka – Pomysł na płytę Norda narodził się w 2019 r. kiedy na zaproszenie dyrektora Muzeum PiMK-P – Tomasza Fopke, wystąpiłam podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Drżeżdżona. Wstępnie plan był taki, że zaśpiewam utwory ze swojego, istniejącego już repertuaru, ale gdy poznałam szczegóły wydarzenia, pomyślałam, że na taką wyjątkową okazję stworzę muzykę do kilku wierszy Jana Drzeżdżona. Wybrałam „Dżôd i baba”, „Lëdze a kwiôtk” oraz „Przëszlë do mie”, które podczas gali wykonałam w duecie z pianistą ARTurem Moon. Na widowni zasiadła m.in. najbliższa rodzina Jana Drzeżdżona – to generowało duży stres, ale… jak się okazało, niezwykle życzliwa reakcja widowni – w tym krewnych Autora – przerosła moje najśmielsze oczekiwania. I był to wstęp do dalszych działań, których efektem jest płyta „Norda”, na której znalazły się m.in. wiersze wykonane premierowo w 2019 r. w Muzeum.

Jeśli chcesz, by Weroniki Korthals – Dze za lasã mòrze pojawiał się częściej na antenie Radia Kaszëbë, wybierz listę nowości – Frantówka Dnia 02/23 – odsłuchaj i zagłosuj.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: