Węzeł Chylonia będzie kosztował ponad 45 mln zł

Dziennikarz , 6 sierpnia 2019

Budowa integracyjnego Węzła Chylonia w Gdyni będzie o 10 mln zł droższa niż zakładano. Wykonawcę wyłoniono w drugim przetargu.

Najkorzystniejsza była oferta polsko-hiszpańskiego konsorcjum opiewającą na 45 mln 799 tys zł. Choć to drożej niż było w planach, to i tak mniej niż 60 mln zł oferowane przez jedynego uczestnika pierwszego, unieważnionego przetargu. Budowa węzła ma ułatwić przesiadkę z samochodu czy roweru do komunikacji miejskiej czy kolejki SKM. Przebudowany zostanie Plac Dworcowy. Powstanie podziemny parking dla 140 aut i 48 rowerów wraz z budynkiem toalet publicznych. Z parkingu będzie bezpośrednie przejście na perony SKM-ki. Przewidziano też m.in. budowę ścieżki rowerowej na Kartuskiej i przebudowę sieci trakcyjnej dla trolejbusów.

Budowa węzła integracyjnego Gdynia Chylonia to część projektu dotyczącego rozwoju zrównoważonego transportu, wartego około 66 mln zł. Miasto Gdynia pozyskało na ten cel 40 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: