Więcej pieniędzy na pomorskie szpitale i przychodnie

Dziennikarz , 17 lipca 2019

Dodatkowe pieniądze na opiekę paliatywną i hospicyjną na Pomorzu oraz dla przychodni specjalistycznych i szpitali przekaże pomorski NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczy na ten cel w sumie ponad 83 mln złotych.

41 mln złotych trafi do szpitali, m.in. na leczenie zaćmy i świadczenia onkologiczne. Ponad 17 mln zł przekazanych zostanie na specjalistyczne leczenie dzieci oraz na kolonoskopię i gastroskopię. ​O 7 mln zł zwiększono środki na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.O 6,5 mln zł zwiększą się nakłady na rehabilitację leczniczą. 2 mln 700 tysięcy złotych zasili opiekę paliatywną i hospicyjną.

O ponad 3,2 mln zł wzrosną środki na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej. Więcej pieniędzy przeznaczono również na dializy i żywienie dojelitowe. Dodatkowe pieniądze trafiły na Pomorze po zmianie planu finansowego NFZ.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: