Wierszogadanie 2020 – wyniki Castingu – MDK Rumia

Dziennikarz , 27 października 2020

Miejski Dom Kultury w Rumi realizuje kolejną edycję Wierszogadania. Konkurs dla miłośników słowa pisanego i mówionego wzbudził zainteresowanie osób w różnym wieku, jak również tych, które mieszkają poza granicami Polski.

Aby wziąć udział w castingu wystarczyło nagrać dwa wiersze – przeczytać je lub wyrecytować. Formę onlinę przesłuchań na organizatorach wymusiła sytuacja związana z koronawirusem. Do warsztatów teatralnych i dykcyjnych zakwalifikowano 10 osób. Są to: Łukasz Myszk, Oktawia Lubera, Wojciech Orzeł, Anna Szydłowska, Sandra Czechowska, Daniel Głowacki, Tomasz Sordyl, Czarek Rolka, Wiktoria Reglińska, Marzena Janik.

 Pomimo nieciekawej sytuacji, jaka nas wszystkich dotknęła, postanowiliśmy realizować projekt Wierszogadanie online. Wszystkie warsztaty będą się odbywać właśnie w ten sposób, również premiera – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia. – Jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ projekt uzyskał zasięg międzynarodowy, więc wyczekujemy z niecierpliwością tego, co się wydarzy w trakcie warsztatów i oczywiście wyczekujemy premiery – dodaje Agnieszka Skawińska.

Agnieszka Skawińska – Wierszogadanie

Uczestnicy tegorocznej edycji będą pracować na tekstach zespołów Republika, Budka Suflera i Sztywny Pal Azji. Hasła przewodnie Wierszogadania 2020 to marzenia o lepszym świecie oraz poszukiwanie dziecka w sobie. W najbliższym czasie czekają ich warsztaty i próby do nagrań spektaklu, którego premiera internetowa odbędzie się 21 listopada na kanałach facebook i youtube Miejskiego Domu Kultury w Rumi.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist