Umów się na szczepienie przeciw HPV

Dziennikarz , 21 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 21.11.2019 12:55

W Gdyni wystosowano apel do rodziców dziewczynek zakwalifikowanych do programu szczepień przeciwko HPV. Są proszeni o ustalanie wizyt w celu podania pierwszej dawki.

Ma to związek ze zmniejszeniem dostępności na polskim rynku szczepionki przeciw HPV, co z kolei jest skutkiem m.in. rozszerzenia programów profilaktycznych w innych krajach. Problem mają też samorządy – w tym Gdynia, która od 11 lat finansuje szczepienia nastoletnich dziewczynek. Miasto jest zmuszone czasowo zamknąć program szczepień. Anna Melki z Gdyńskiego Centrum Zdrowia apeluje do osób zakwalifikowanych wcześniej, by zgłaszali się do jutra do przychodni i umawiali się na podanie pierwszej dawki.

Pełna kuracja oparta jest na podwójnym szczepieniu, dlatego bardzo ważne jest by terminowo zgłosić się do przychodni. Jeśli dziewczynki wpisane do programu nie zgłoszą się do jutra by umówić wizytę, będą wykreślone z kolejki i zastąpione przez osobę z listy rezerwowej.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: