Władysławowo. Nie wszystkie działki można zagospodarować i zabudować

Dziennikarz , 8 maja 2020

Nie wszystkie działki można zagospodarować i zabudować – zwracają uwagę we Władysławowie wszystkim planującym zakup ziemi na terenie gminy.

Przed transakcją najlepiej zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W gminie Władysławowo pokrywają one około 80-u procent jej powierzchni, a przeznaczenie poszczególnych działek jest ściśle określone. Z uwagi na wysokie walory przyrodnicze i krajobrazowe, wiele wyłączonych jest z możliwości zabudowy. Są to m.in. tereny otwartych łąk pomiędzy Karwią, Ostrowem i Jastrzębią Górą oraz położone na terenie Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu czy tereny rolne i leśne w Chłapowie. Zakaz zabudowy dotyczy wszelkich obiektów, w tym również nietrwale związanych z gruntem np. domków turystycznych, letniskowych, rekreacyjnych oraz przyczep holenderskich czy angielskich.

Apel samorządu związany jest z pojawiającymi się często ogłoszeniami, dotyczącymi tanich działek tzw. „rekreacyjnych” – w rzeczywistości będących terenami bez możliwości jakiegokolwiek zagospodarowania. Informacje o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego można uzyskać w Urzędzie Miejskim we Władysławowie bądź na internetowej stronie: mwladyslawowo.e-mapa.net.


Głosy słuchaczy
  1. Leszek Pasim   On   4 czerwca 2021 at 14:34

    Co więc dalej władze gminy planują zrobić z tymi terenami, pozwolić zagospodarować je działkowiczom i czerpać środki dla rozwoju tych terenów jak w większości miejscowości turystycznych , czy usunąć istniejącą od lat samowolę budowlaną, która teraz wygląda jak tabor cygański i szpeci całą okolicę?,

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: