Władysławowo. Sportowy Dzień Jedności Kaszubów

Dziennikarz , 30 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 30.01.2020 12:55

Biegi, marsz nordic walking i przejazd rowerów szykuje Władysławowo na Dzień Jedności Kaszubów. Właśnie rozpoczęły się zapisy uczestników.

Dzień Jedności upamiętnia pierwszą pisaną wzmiankę o Kaszubach w bulli papieskiej z 1238 roku. Jak tłumaczył na naszej antenie dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Nowicki – świętowanie we Władysławowie to okazja do zamanifestowania kaszubskich korzeni Wielkiej Wsi. Na sportowo, a teraz także kulinarnie.

Na sportowe świętowanie Dnia Jedności we Władysławowie można się już zapisywać – na biegi na 5 i 10 km oraz nordic walking. Dla najmłodszych są trzy biegi związane z historyczną datą, czyli na 1 tys 238 m oraz połowę i jedną dziesiątą tego dystansu. Będzie także nowość dla fanów dwóch kółek.

Dzień Jedności Kaszubów przypada 19 marca, sportowe obchody we Władysławowie zaplanowano na sobotę przypadającą po nim – czyli 21 marca. Zapisywać się na Sportowy Dzień Jedności można w internecie na portalu „elektronicznezapisy.pl”.

Rozmowy z Januszem Nowickim posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: