Wołodymyr Zełenski wezwał Władimira Putina do rozmów

Dziennikarz , 4 marca 2022

foto: Володимир Зеленський
Klëka Radia Kaszëbë, 4.03.2022, 07:55

Wołodymyr Zełenski we wczorajszym, wieczornym wystąpieniu, wezwał Władimira Putina do bezpośredniej rozmowy. „To jedyny sposób na zatrzymanie wojny” – uważa prezydent Ukrainy.

Kilka godzin wcześniej Zełenski zwrócił się do narodu: dalej stoimy. W odezwie opublikowanej w mediach społecznościowych zapewnił, że Ukraina walczy. I że odbuduje wszystko, co zniszczone podczas wojny. Przedstawił też przygotowany przez rząd program pomocy specjalnej. Chodzi o zapewnienie pensji i emerytur. Wypłatę dostanie każdy, komu Rosja zabrała możliwość zarobkowania. – Teraz, tam gdzie toczy się wojna, każdy pracownik na umowie, każdy przedsiębiorca – powiedział Zełeński. Wypłacane będzie po sześć i pół tysiąca hrywien. Zapewniono także wypłatę emerytur. Z podwyżkami, tak jak to powinno być zgodnie z prawem.

Od 01 marca emerytury dla Ukraińców zostały podwyższone o 14%. Pieniądze zostały przekazane do banków. Wypłaty zostaną zrealizowane – zapowiedział Zełenski.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: