„Wspólne granie, śpiewanie i tańce szykują w Pucku na Światowy Zjazd Kaszubów”

Dziennikarz , 17 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 17.08.2021, 8:55

Dwie sceny, wspólny taniec, spotkanie z literaturą kaszubską, śpiewnik i mini słownik polsko-kaszubski w prezencie. To część atrakcji przyszykowanych w Pucku na ten weekend na Światowy Zjazd Kaszubów.

– Miasto po raz drugi jest gospodarzem tego święta – przypomniała na naszej antenie burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Wskazała, że o kaszubskich korzeniach pamięta się tu na co dzień, począwszy od lekcji w szkołach po witacze na rogatkach.

Ten zjazd Kaszubów będzie szczególny, bo potrwa dwa dni. Wypełnią go wydarzenia, które mają integrować uczestników. Będzie bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie, wspólne śpiewanie. Będzie też lekcja tańca.

Światowy Zjazd Kaszubów w Pucku rozpocznie się w sobotę o 10:21 od przyjazdu pociągu Transcassubia. W niedzielę program otwiera msza św w porcie rybackim o 11:30. Rozmowy z burmistrz Hanną Pruchniewską posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: