Wypowiedz się w sprawie uchwał antysmogowych

Dziennikarz , 14 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 14.11.2019 10:55

Chcą poznać zdanie mieszkańców – pomorski Urząd Marszałkowski prowadzi konsultacje w sprawie dwóch projektów uchwał, mających sprawić by powietrze w naszym województwie było czystsze.

Jeden z pomysłów to zakaz spalania w piecu paliw najgorszej jakości: np. węgla brunatnego czy mułu węglowego.

– Drugi dotyczy likwidacji kotłów na paliwo stałe tam, gdzie będzie to możliwe – tłumaczyła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Marzena Sobczak z Urzędu Marszałkowskiego.

Jest osobna uchwała dla Sopotu, który ma status uzdrowiska. Tam bezwzględnie nie będzie można palić w piecu już za 5 lat. Konsultacje prowadzone są w formie pisemnej oraz poprzez cykl spotkań. Jak mówi Marzena Sobczak – dotychczas zainteresowani zabraniem głosu byli zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy palenia w piecu.

Uchwały antysmogowe nie zabronią stosowania kominków – będzie można w nich palić, pod warunkiem, że nie będą głównym źródłem ciepła w domu. Na uwagi i wnioski czekają w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku do 29 listopada. Spotkanie konsultacyjne rozpoczyna się właśnie w Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Cykl zakończy się 22 listopada w Kościerzynie. 


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist