Program azotanowy – szkolenie dla rolników w Chmielnie

Dziennikarz , 14 marca 2019

Rolnicy nadal niewiele wiedzą na temat dyrektywy azotanowej – wynika ze szkolenia w Chmielnie. Przepisy obowiązują od lipca ubiegłego roku.

Mają na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami ze źródeł rolniczych. Regulują zasady nawożenia i składowania nawozów oraz przechowywania dokumentacji. Drobiazgowo pytali dziś o nie specjalistów z PODR uczestnicy szkolenia w Chmielnie. Dyrektywa azotanowa została wprowadzona po to, by chronić wody gruntowe przed przenikaniem niebezpiecznych związków chemicznych. Te z kolei trafiają do rzek i powodują zamieranie życia w Bałtyku. Ruszyły już kontrole, a teraz także cykl szkoleń Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Kontrole przeprowadzone w listopadzie i grudniu ubiegłego roku wykazały wiele nieprawidłowości w gospodarstwach. Dlatego na razie priorytetem ma być kampania informacyjna dotycząca dyrektywy azotanowej oraz doszkalanie rolników.

POSŁUCHAJ – Kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 14.03.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: