Parlament Szkocki docenił nauczycielkę z polskiej szkoły w Glasgow

Dziennikarz , 3 czerwca 2022

fot. Uniwersytet Gdański

Szkocki parlament docenił wolontariuszkę za lekcje polskiego dla osób z Ukrainy, które przed wojną schroniły się w Łebie.

Pochwałę otrzymała Joanna Mazzocchi, która pracuje w polskiej szkole w Glasgow. Jest też słuchaczką polonistycznych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim. To tam stworzono bazę wolontariuszy, chcących udzielać lekcji. Pani Joanna zajęła czterema grupami uchodźców, dla których pomoc organizuje Łebski Uniwersytet Ludowy przy parafii św. Jakuba Apostoła. Polskiego uczy zdalnie, dwa razy w tygodniu. Zbiera też środki na pomoc migrantom z Ukrainy w swoim obecnym miejscu zamieszkania – szkockim mieście Wishaw. Działania te Parlament Szkocki ocenił jako “nieskazitelny przykład pomocy ukraińskim uchodźcom”.

Jak informuje Uniwersytet Gdański, takich osób jak pani Joanna jest wiele. W bazie wolontariuszy stworzonej przez uczelnię jest ich 1370.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: