Zakaz kąpieli w pięciu kąpieliskach w Trójmieście

Dziennikarz , 16 lipca 2019

Zakaz kąpieli w pięciu kąpieliskach w Trójmieście. Wydano go w związku z zakwitem sinic.

Bakterie te wywołują podrażnienia skóry, mogą też powodować biegunkę, wymioty, bóle brzucha, mięśni i stawów. Tam gdzie się namnażają woda staje się mętna i brzydko pachnie. Tak jest w trzech miejscach w Gdyni – w Śródmieściu, Orłowie i Redłowie oraz w Gdańsku w Sobieszewie i Stogach. SANEPiD ocenił tam wodę jako nieprzydatną do kąpieli i wprowadził jej tymczasowy zakaz.

[AKTUALIZACJA – 9:55]

W Gdańsku już można się kąpać, zakaz obowiązuje nadal na trzech kąpieliskach w Gdyni. Wydano go wczoraj w związku z zakwitem sinic.
Bakterie te wywołują podrażnienia skóry, mogą też powodować biegunkę, wymioty, bóle brzucha, mięśni i stawów. Tam gdzie się namnażają woda staje się mętna i brzydko pachnie. Zakwit sinic stwierdzono wczoraj w Gdańsku Sobieszewie i Stogach, ale po dzisiejszych badaniach SANEPiD stwierdził, że woda jest tam zdatna do kąpieli. W dalszym ciągu nie można wchodzić do wody na trzech kąpieliskach w Gdyni – w Śródmieściu, Orłowie i Redłowie. Mapę z informacją o jakości wody w kąpieliskach podaje Główny Inspektorat Sanitarny w internetowym „Serwisie kąpieliskowym”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: