Zakończą ferie złożeniem przysięgi wojskowej. W Kościerzynie jutro ważny dzień dla terytorialsów

Dziennikarz , 27 stycznia 2023

fot. DWOT
Klëka Radia Kaszëbë, 27.01.2023, 06:55

Blisko 60 ochotników złoży jutro w Kościerzynie przysięgę wojskową. Wśród nich będą przyszli żołnierze batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, który jest formowany w tym mieście.

Słowa roty wypowiedzą głównie uczniowie szkół średnich, którzy wzięli udział w akcji “Ferie z WOT”. – Uroczystość będzie zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego – mówi major Przemysław Płonecki. Nowi “terytorialsi” szkolili się w batalionie słupskim, ale część z nich służyć będzie w Kościerzynie. Zasilą szeregi 72. Batalionu Lekkiej Piechoty, który do końca roku ma powstać w tym mieście. Złożenie przysięgi zaplanowano w sobotę o 12:10 na kościerskim rynku. Uroczystość odbędzie się w ramach obchodów 103. rocznicy powrotu Kościerzyny i Kaszub do Polski, gdy żołnierzy armii generała Hallera witano na rynku.

Będzie też defilada, 14. edycja Mini Rajdu Kaszubskiego. Natomiast w niedzielę o 12:30 odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

fot. 7 PBOT

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: