Załoga Yacht Club Gdańsk na trzecim miejscu w żeglarskiej Lidze Mistrzów

Dziennikarz , 27 lipca 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 27.07.2023, 08:55

To historyczny medal dla polskiego żeglarstwa. Załoga Yacht Club Gdańsk wywalczyła brąz w regatach Sailing Champions League.

To system rywalizacji żeglarskiej na wzór piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do tegorocznego finału awansowały trzy kluby z Polski, odbył się w niemieckim Travemunde. – Polubiliśmy się z jachtami klasy J70, na których żeglujemy bardzo rzadko, bo w polskiej lidze ścigamy się na jachtach RS21 – mówi sternik załogi z gdańska Igor Tarasiuk. W Travemunde świetnie spisali się również żeglarze klubu jachtowego z Gdyni zajmując szóste miejsce. – Polskie żeglarstwo nie jest już Kopciuszkiem w zestawieniu z takimi żeglarskimi potęgami, jak Australia, Holandia, Francja, czy Niemcy – ocenia Maciej Cylupa, organizator Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Polska Liga Żeglarska wystartowała 9 lat temu. Na wszystkich trzech poziomach rywalizuje kilkuset zawodników i zawodniczek z 48. klubów żeglarskich.

fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: