Pomóż Wojtusiowi ze Swarzewa

Dziennikarz , 7 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 07.06.2019 07:55

Zbierają pieniądze, aby mały Wojtek mógł normalnie funkcjonować. Rodzice dwuletniego chłopca ze Swarzewa proszą o pomoc finansową na operację poważnej wady genetycznej.

– Choć w kraju nikt nie podjął się operacji ratującej dłonie, pomoc zaoferował amerykański lekarz – mówi mama chłopca Agnieszka Kasprzyk.

Wojtek cierpi m.in. na obustronny brak kości promieniowych i wadę serca. Choroba nazywana zespołem TAR wykrzywia nogi i powoduje też, że ręce chłopczyka wyginają się w kształt litery L, a wraz z wiekiem wada będzie postępować, powodując silniejszy ból.

Do operacji coraz bliżej, a potrzeba jeszcze 150 tys zł. Okazje do wsparcia finansowego będą już w ten weekend. W piątek w Pucku rodzice chłopca zapraszają wszystkich – starszych i młodszych na 100-kilometrowy „Bieg dla Wojtusia” na stadionie MOKSiR. Uczniowie Gimnazjum „Pozytywne Inicjatywy” przygotują kawiarenkę, a uczestnicy otrzymają pamiątkowe naklejki. Panie mogą pomóc, zapisując się na sobotni dwugodzinny kurs samoobrony z instruktorem. Zapisy na zajęcia w Wejherowie w budynku 1-ego LO w godzinach między 9:00, a 11:00, lub w puckim MOKSiRze od 13:00 do 15:00 oraz od 16:00 do 18:00.

W niedzielę z kolei startuje zbiórka organizowana przez Stowarzyszenie Turystyczne Swarzewo. Do 16 czerwca będzie można wspomóc Wojtka po każdej Mszy św. w tamtejszym Kościele oraz w samą niedzielę, na puckim rynku, podczas Święta Organizacji Pozarządowych.

Chętnych do pomocy kierujemy też pod adres siepomaga.pl/operacja-wojtusia oraz na Facebook wyszukując „razem dla Wojtka”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: