Zbliża się drugi Kongres Młodych Kaszubów

Dziennikarz , 12 października 2021

Klëka Radia Kaszëbë 12.10.2021, 7:55

Kształtowaniu tożsamości kaszubskiej poświęcony będzie II Kongres Młodych Kaszubów. Spotkanie odbędzie się 23 października w Wejherowie

Adresowane jest do młodego pokolenia, dla którego ważna jest przyszłość kaszubskiej kultury i języka. To okazja by wypracować kierunki działania. Cykl rozpoczął pięć lat temu kongres w Kartuzach, na którym młodzi dyskutowali o priorytetach ruchu kaszubskiego. – Część założeń udało się zrealizować – mówi współorganizator Eugeniusz Pryczkowski z oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie. Głównym tematem drugiego kongresu będzie kształtowanie tożsamości kaszubskiej. Zaplanowano warsztaty i spotkania tematyczne.

II Kongres Młodych Kaszubów odbędzie się 23 października w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Swoją obecność należy potwierdzić do 17 października. Zainteresowanych odsyłam do facebookowego profilu Klubu Młodych Kaszubów Cassubia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: