30 czerwca upływa termin składania wniosków w ARiMR

Dziennikarz , 29 czerwca 2021

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z końcem czerwca zamyka cztery nabory wniosków o dofinansowanie.

To ostatni moment, żeby ubiegać się o premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw, pomoc klęskową oraz pomoc dla pszczelarzy.

Premia dla młodych rolników wynosi 150 tys. zł, natomiast na restrukturyzację małych gospodarstw 60 tys zł. Obie są bezzwrotne, wypłacane w dwóch ratach – większa część po spełnieniu warunków do przyznania pomocy, reszta po realizacji biznesplanu. O pomoc klęskową można się ubiegać, jeśli zniszczenia np. z powodu suszy czy przymrozków na danej powierzchni wyniosły co najmniej 20% plonu, a straty w całym gospodarstwie przekroczyły 30% średniej, rocznej produkcji rolnej. Z kolei dofinansowanie dla zarejestrowanych pszczelarzy przyznawane jest do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę.

We wszystkich tych naborach ostatni dzień na złożenie wniosku to 30 czerwca – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: