W Rumi ze zużytych firanek zrobią ekologiczne torby

Dziennikarz , 28 stycznia 2020

W Rumi w Centrum Integracji Społecznej chcą dać drugie, ekologiczne życie niepotrzebnym już firankom. Można ich wesprzeć dostarczając materiału.

Pracownicy CIS-u wykorzystają go do przyuczania podopiecznych do zawodu krawcowej. Firanki zostaną przeobrażone w torby wielorazowego użytku i wręczone mieszkańcom miasta. Mają ich pomóc w rezygnacji z używania foliowych siatek.

Pierwsze wielorazowe torby zostały już uszyte i pomyślnie przeszły testy – są trwałe oraz łatwo je wyprać i wysuszyć. Nadają się do przechowywania pieczywa, suchych owoców czy warzyw.

W Centrum Integracji Społecznej oprócz niepotrzebnych już firanek będą przyjmować też białe nitki i sznurki. Materiały te można przynosić do siedziby placówki przy Starowiejskiej 46 oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi. Organizatorzy proszą, by przynoszone firanki były wyprane. Chętni mogą również pomóc w szyciu toreb.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: