Żeglarki wywalczyły olimpijską kwalifikację dla Polski w dwuosobowej klasie 49erFX

Dziennikarz , 26 kwietnia 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 26.04.2024, 07:55

Jest siódma kwalifikacja olimpijska dla Polski w żeglarstwie. Na regatach ostatniej szansy żeglarki wywalczyły przepustkę do Paryża w dwuosobowej klasie 49erFX

Podobnie jak kitesurferzy, zapewniły ją sobie jeszcze przed wyścigiem medalowym. Po rozegraniu 15 wyścigów serię kwalifikacyjną na pierwszym miejscu zakończyły Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak. Pozycję trzecią po kwalifikacjach zajęły ich młodsze koleżanki Gabriela Czapska i Hanna Rajchert. – Popłynęły perfekcyjnie, podobnie jak kitesurferzy, mimo niestabilnego wiatru przez cały tydzień – ocenia Dominik Życki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego. Razem z dwiema przepustkami wywalczonymi we francuskim Hyeres w Formula Kite kobiet i mężczyzn Polska ma ich w sumie 7.

Kto wystąpi na Igrzyskach? Jak na razie jedynym polskim zawodnikiem z imienną rekomendacją Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich jest Paweł Tarnowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, aktualny wicemistrz świata w klasie iQFoil.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: