Żeglarze z Gdańska otarli się o medal na mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie 49er

Dziennikarz , 11 marca 2024

Klëka Radia Kaszëbë 11.03.2024, 07:55

Żeglarze z Gdańska byli blisko medalu na mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie 49er

Na Lanzarote Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch z AZS AWFiS Gdańsk wygrali wyścig medalowy z udziałem 10 czołowych załóg po serii eliminacyjnej i finałowej. Ostatecznie Ambasadorzy PGE Sailing Team Poland zajęli jednak piąte miejsce. Na wyniku zaważył jeden słabszy dzień podczas tygodniowych regat. To jak dotąd największe osiągnięcie duetu Staniul-Sztorch na seniorskich mistrzostwach świata klasy 49er. Natomiast Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki powtórzyli ubiegłoroczny wynik, kiedy to w Hadze również uplasowali się na 7 miejscu. A w klasie 49erFX Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasyfikacji generalnej zajęły 10 pozycję.

W następnym serwisie sprawdzimy, jak poszło naszym windsurferom na iQFoil Games w hiszpiańskim Kadyksie.