Zgłoś się do „Małego ZUS-u” przez internet

Dziennikarz , 8 stycznia 2019

Zgłoś się do „Małego ZUS-u” przez internet – radzi przedsiębiorcom Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jeszcze tylko dziś mogą dopełnić formalności właściciele firm, którzy chcą płacić mniejsze składki za ubezpieczenia społeczne.

Mają być one naliczane proporcjonalnie do przychodu. Ulga przysługuje, gdy przychód firmy w ostatnim roku kalendarzowym nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli ok. 63-ch tys. zł. Przedsiębiorcy, którzy mają problem z ustaleniem przychodu bo czekają jeszcze na faktury za grudzień a chcieli by skorzystać z „Małego ZUSu”, powinni zgłosić się z nowym kodem i do końca miesiąca zweryfikować swoje zgłoszenie w oparciu o wyliczony już przychód. Do tej pory w województwie pomorskim blisko 5 tys. przedsiębiorców zdecydowało się na skorzystanie z ulgi. Aby skorzystać z „Małego ZUSu” nie trzeba odwiedzać placówki ZUS. Można to zrobić przez internet, np. korzystając z programu „Płatnik” albo „Płatnik Plus”.

Wystarczy wyrejestrować się z ubezpieczenia ze starym kodem i zarejestrować z nowym, odpowiadającym tej uldze. Kod zaczyna się od cyfr 05 90 albo 05 92 – w przypadku osób pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Klëka Radia Kaszëbë, 08.01.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: