Zlikwidują szkolne kuchnie w szkołach w gminie Szemud

Dziennikarz , 5 czerwca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 05.06.2020 12:55

W gminie Szemud mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją przeciw likwidacji szkolnych stołówek. Kilkunastu pracowników kuchni ze szkół w Bojanie, Kielnie, Koleczkowie i Szemudzie otrzymało wypowiedzenia umów o pracę.

Wójt tłumaczy decyzję oszczędnościami, pracownicy protestują. Głos w sprawie zabierają też rodzice, którzy obawiają się wzrostu cen obiadów, gdy dostarczać je będzie zewnętrzna firma.

O szczegóły pytał Piotr Szyca.

Tagi

Głosy słuchaczy
  1. Marzena   On   5 czerwca 2020 at 18:18

    Warto też dodać o tym, że Pan Wójt dąży do likwidacji świetlic. Od września mają one funkcjonować do godziny 13.00. Co z dziećmi, których rodzice pracują???

  2. Anna   On   9 czerwca 2020 at 15:16

    To nie jedyne co pan wójt likwiduje. Od kilku lat sucesywnie obcina – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne zalecane przez poradnię uczniom z dysleksją, zajęcia wyrównawcze, gimnastykę korekcyjną, logopedię. W tym roku wypowiedzenia dostali psychologowie i pedagodzy, w pozostałych placówkach okrojono im godziny do minimum. Świetlica dla klas 1-2, okrojone godziny. Zlikwidowana stołówka. NA CO PAN WYDAJE PIENIĄDZE Z SUBWENCJI???? Bo dzieciom się chyba nie należą..kasa, kasa, kasa….

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *



The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: