Złóż wniosek do programu”Dobry start”przypomina ZUS

Dziennikarz , 21 października 2021

Ponad 277 tys. dzieci z Pomorza otrzymało już świadczenie z programu „Dobry start”. To w sumie 83 mln zł. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku, mogą to zrobić do końca listopada.

Mowa 300 zł przysługujących raz na rok na każde uczące się dziecko do 20 roku życia, a dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do 24. urodzin. Od tego roku obsługą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie: przez PUE ZUS, portal Emp@tia bądź serwisy elektroniczne niektórych banków. Również decyzja o przyznaniu świadczenia wydawana jest w formie elektronicznej, a pieniądze wypłacane na rachunek bankowy. Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku do programu „Dobry start”, mają czas do 30 listopada.

Jak przypomina ZUS – jego pracownicy pomagają przy zakładaniu profilu na PUE i dopełnieniu formalności. Organizowane są dyżury wyjazdowe, w dni robocze działa też infolinia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist