Zmiany w organizacji ruchu na węźle Gdynia Wielki Kack związane z budową Trasy Kaszubskiej

Dziennikarz , 5 sierpnia 2021

fot. Gdynia.pl
Klëka Radia Kaszëbë 05.08.2021, 15:55

Reorganizację ruchu w rejonie powstającego węzła Gdynia Wielki Kack zapowiada Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ma to związek z budową Trasy Kaszubskiej i wyburzaniem wiaduktów.

Drogowcy planują przełożenie ruchu z jezdni głównych Obwodnicy Trójmiasta na jezdnie równoległe. Zmiana wejdzie w życie w poniedziałek około szóstej rano. GDDKiA zaznacza, że do dyspozycji kierowców w dalszym ciągu będą po dwa pasy ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Na węźle Gdynia Wielki Kack prędkość będzie ograniczona do 50 km/h. Są też inne zmiany. Jadący z Gdańska do centrum Gdyni będą skręcali z lewego pasa ruchu. Na jezdni głównej z lewej strony włączą się jadący z Chwaszczyna w kierunku Gdyni Chylonii. Na Chwaszczyńskiej od strony Chwaszczyna powstanie tymczasowe rondo, które zastąpi sygnalizację świetlną.

Zmiany mają obowiązywać od poniedziałku od szóstej rano. Umożliwią rozbiórkę wiaduktów nad ulicą Chwaszczyńską. W ich miejsce powstaną szersze obiekty, które pomieszczą po trzy pasy ruchu w każdym kierunku z pasami awaryjnymi. Nastąpi to jeszcze w sierpniu – informuje GDDKiA.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: