Nowa ortopedia w Pomorskim Centrum Reumatologicznym w Sopocie

Dziennikarz , 9 listopada 2021

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

W Pomorskim Centrum Reumatologicznym w Sopocie otwarto nowy oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej z blokiem operacyjnym. Zamontowano też nową kriokomorę. Całość kosztowała ponad 7 mln 700 tys zł.

W Sopocie są leczeni chorzy z całej Polski Północnej. Nowy oddział dysponuje 10. łóżkami. Powstał też blok operacyjny z salą wybudzeniową z 3. łóżkami. Do reumatologów i specjalistów rehabilitacji dołączyli ortopedzi i specjaliści z zakresu traumatologii narządu ruchu oraz anestezjolodzy. Na oddziale przeprowadzane będą takie zabiegi jak rekonstrukcje narządu ruchu, rekonstrukcje i leczenie w zakresie chirurgii ręki i chirurgii kończyny dolnej oraz artroskopowe i przezskórne kręgosłupa. W ramach umowy z NFZ aktualnie będą wykonywane zabiegi w trybie chirurgii jednego dnia.

Utworzenie oddziału w Pomorskim Centrum Reumatologicznym kosztowało 5 mln 400 tys zł. Z tego nieco ponad połowę wyłożyło miasto Sopot, reszta pochodziła z funduszy unijnych i budżetu województwa pomorskiego. Kolejne 2 mln zł samorząd naszego województwa wydał na zakup kriokomory.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: