„Dolina Redy i Chylonki” podsumowuje działalność ekologiczną

Dziennikarz , 7 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 07.06.2019 12:55

W ekologii najważniejsza jest edukacja – mówił na naszej antenie w programie Dzień Dobry Kaszuby Tadeusz Wiśniewski, przewodniczący zarządu Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Organizacja od 21 lat oprócz głównych zadań, czyli gospodarki odpadami i wodno – ściekowej, uczy mieszkańców Kaszub jak żyć ekologicznie. Aby lepiej dotrzeć do mieszkańców gmin leżących na terenie związku, nawiązano współpracę z większością szkół, przez co udaje się przekazać wiedzę 40 tys. uczniów rocznie. Organizowane są też spotkania z seniorami w ramach zajęć na uniwersytetach trzeciego wieku. Związek zachęca do udziału w konkursach np. zbierania plastikowych nakrętek. Zadowolenia z efektów nie kryje przewodniczący zarządu Związku – Tadeusz Wiśniewski.

Ponad 20-letnia działalność edukacyjna związku zostanie podsumowana na uroczystej gali w najbliższą środę, w Teatrze Miejskim w Gdyni. Podczas wydarzenia zostaną rozdane wyróżnienia „Róże Ekologii” oraz „Złoty Lider Ekologii” przekazywane za wyjątkowy wkład w dbanie o środowisko przez ostatnie 10 lat. Całej rozmowy z naszym porannym gościem można podsłuchać na stronie internetowej Radia Kaszëbë.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist