Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem | 19 I

Uniwersytet Gdański Wydział Filologiczny [Gdańsk]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 19 stycznia 2022
Godzina: 18:00
Sprawdź dojazd : Uniwersytet Gdański Wydział Filologiczny
Adres: ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43 Gdańsk
Program

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

Wokół książki „Szamańska choroba”

19 stycznia 2022, godz. 18.00

Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny, aula 1.43

  1. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa

Prowadzenie: Adam Majewski

Wstęp wolny – wymagana rejestracja na stronie ack.ug.edu.pl

 

Jacek Hugo-Bader nie jest żadnym pisarzem, reporterem. Jest po prostu szamanem pióra!

W swoich książkach prowadzi na rubieże postsowieckiej rzeczywistości, odsłania zakamarki wschodniej duszy, przenosi w zaświaty. I przede wszystkim zabiera do Rosji.

W jego najnowszym dziele, „Szamańskiej chorobie” pojawia się Syberia Środkowa. Wybrzmiewa niczym szamański bęben, otwierając podwoje tajemnicy.

 

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) — reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w „Białej gorączce”. W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike,
a także współautorem filmów dokumentalnych „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” oraz „Ślad po mezuzie”. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka „Skucha” była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Jego kolejna książka „Audyt” ukazała się w 2018 roku.

Patroni medialni: Portal Trójmiasto.pl, „Outdoor Magazyn”, „CDN”, Radio Mors

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Current track

Title

Artist