Słuchaj Radia Kaszebe
  Polecamy

  Opublikowano 3 stycznia, 2019 | przez Radio Kaszëbë

  Koncert zespołu HAWK w Lęborku | 1.02

  Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w piątek, 1 lutego 2019 roku, w Kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 19:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

  Zespół HAWK postał w 2016 roku z inicjatywy Wiesława Karpika i od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów m.in. jako support zespołu Cree. W repertuarze grupy znajdują się znane piosenki rockowe oraz bluesowe takich wykonawców jak: Eric Clapton, Tadeusz Nalepa, Dżem czy Gary Moore.

  Zespół HAWK:
  Henryk Gutowski, gitara
  Przygodę z muzyką zaczynał w latach siedemdziesiątych m.in. w klubie Antyk w Lęborku oraz w klubach studenckich Trójmiasta. Najchętniej gra muzykę bluesową, rockową oraz wszelkie gatunki, w których improwizacja odgrywa znaczącą rolę.
  Andrzej Jaryczewski, bas
  W latach 70 tych grał w takich zespołach jak Grupa Basowa Gramine, Kapitan Nemo oraz współpracował z Markiem Jackowskim. Lata 80 te i 90 to głwnie wyjazdy za granicę z własnym zespołem Rotor. Od 1997 rozpoczął działalność we własnym studio nagrań. Do tej pory bierze udział w różnych projektach muzycznych wraz ze znajomymi (Zbigniew Ładysz, Hawk) oraz brata (Krzysztof Jaryczewski).
  Wiesław Karpik, perkusja
  Gra na perkusji od 45 lat, na arenie krajowej i międzynarodowej. Współzałożyciel zespołów blues rockowych Hawk, Dyliżans oraz prowadzący lęborską grupę perkusyjną Tremolo. Prowadzi szkółkę perkusyjną w LCK Fregata.
  Karol Ratowicz, gitara, wokal

  Foto: Piotr Boniaszczuk

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑